Provozní velcí koně

Soneta

Soneta - klisna angloaraba /1992/, u nás od ledna 1996, mnohonásobná matka, s bezvadnou mechanikou pohybu a krásnou hlavou. Její temperament je většinou lehce utlumen březostí, přesto se o ní nedá říci, že by byla pomalá nebo líná. Na vyjížďkách ve skupině ostatních koní je bezproblémová a asi nejpohodlnější.

Cézar

Cézar - strakoš /1997/ valach, který k nám přišel šestiletý v létě 2003. Navzdory své minulosti vůbec nezanevřel na lidi. Je oblíbený pro svou přátelskou, vstřícnou povahu a ochotu ke spolupráci. Vzhledem k měkkým spěnkám má příjemné chody a je předurčen spíš pro klidnější vyjížďky, ale dnes už pro něj není problémem ani několikadenní putování.

Gondík

Gondoliero - valach hnědáček A1/1 s milou povahou, jako každý anglický plnokrevník má rád pohyb, ale díky jeho vyrovnané povaze ho zvládne i mírně pokročilý jezdec.

Jurášek

Jurášek - ponyvalach, samozřejmě bělouš (prostě Jurášek). Vytrvalý miláček dětí i dospělých. Ve výběhu dobrák, pod sedlem si rád hraje, bez sedla jezdí jen velmi nerad. S dřívější majitelkou se zúčastňoval westernových soutěží, u nás od roku 2002.

Ferda

Ferda - pony valach /1989/, nejspíše hucul křížený s poníkem. Chodí pod sedlem i v zápřeži má 130 cm a ohromně pozitivní vztah k životu a především ke žrádlu. V roce 1999 jsme ho koupili na nádraží v Modřanech, kde se pásl mezi projíždějícími vlaky. Má své ctitele (a není jich málo) mezi dětmi i dospělými, ale vzhledem k jeho věku už ho šetříme.

Kašpar

Kašpar - pony valášek /1995/ sportovní naděje stáje, pod sedlem je velmi spolehlivý, nelekavý, prostě dobrák. Po vyjížďce má ve zvyku přijít za jezdcem, a tichým řehtáním připomínat, že by si za svezení něco zasloužil. Pokud je jezdec nechápavý nebo pomalý, v řehtání přitvrdí, ale násilí nikdy nepoužije ;-)

Šošon

Šošon - pony valášek /1998/ charakterní, pracovitý krasavec, chodí i s westernovým sedlem. Vrátil se nám řízením osudu po dvou letech a hned bylo na něm vidět kde je "doma". Na ošetřování je to komunikativní mazlík, má rád společnost lidí, pod sedlem je příjemně temperamentní, vytrvalý a téměř neunavitelný. S velkou radostí povozí malé i velké.

Orin

Orin - welsh pony x arab je nejtemperamentnější z poníků, krasavec, velká osobnost. Je nelekavý, mlsný a také trochu rozmazlený, v terénu pouze pro zkušenější jezdce, protože velmi rád běhá a občas se neptá na názor toho, koho zrovna veze :-)

Oskar

Oskar - hucul /1994/ (asi křížený s fjordem?), velmi spolehlivý, charakterní, který nikdy neudělá žádnou lumpárnu. Má velmi pohodlné chody a klidný temperament, ale přesto rozhodně není líný. Bohužel vzhledem k prošláplým a měkkým zadním spěnkám je stejně jako Cézar určený pouze pro lehké jezdce...

Bára

Bára modrooká pony - kobylka, která při své KVH 105 cm povozí zkušenější děti i dospělé. Narodila se v r. 1994 a u nás je od června 2008. Temperamentní, malá sportovní ponička. Počítáme s ní jako s matkou sportovních poníků.

Julča

Julinka mladý poník, KVH asi 110 cm, dcera Piccola a Lucky. Je přátelská, temperamentní, spolehlivá a oblíbená i malými dětmi

Salome

Salome mladý poník, čeká na obsednutí

Silva

Silva pony kobylka /2000/, hnědka, koupená před několika lety ze stáje v Ohrobci. Je matkou Salome a Silvera, který už ovšem v naší stáji není. Na ježdění je klidná, poslušná a povozí i začátečníky.

Vilík

Vilík - pony valášek Trochu svéhlavý koník se zajímavým zbarvením, který však má poměrně hodně příznivců. Pokud jezdec ví co chce a umí si to prosadit, získá ve Vilíkovi nedocenitelného a pracovitého parťáka.

Daisy

Lucie