Vyjížďky na koních

Hodinové či vícehodinové vyjížďky přírodou na koních a ponících pro začátečníky i pokročilé na dobře přiježděných koních, naladěných na spolupráci

Vodění dětí na ponících rodiči

Rodičům nabízíme vodění dětí na ponících, kdy dostanou osedlaného poníka a můžou jít sami do lesa na procházku

Celodenní výlety i vícedenní putování na Sázavu na koních i ponících

PonySázava Tato nabídka je pouze pro jezdce jisté ve všech chodech koně, doba strávená denně v sedle je cca 6-7 hodin plus přestávka na oběd! U vícedenních putování jsou polní podmínky, spaní ve spacáku na zemi na půdě stodoly nebo je možné si vzít vlastní stan (možné je domluvit i přespání v Žernovce za příplatek za dopravu), druhý den výlet do okolí, třetí den cesta zpět do Žernovky. Doprava věcí jezdců ze Žernovky na cílové místo je zajištěna. Od jezdců je vyžadována samostatnost a schopnost postarat se o svěřeného koně (čištění, nasedlání, nauždění...)!

Základní výcvik jezdce v kruhovce

Pro začátečníky poskytujeme základní výcvik jízdy na koni a zacházení s koněm. Základní výcvik ovládání koně provádíme individuálně v kruhovce. Soustředíme se na přirozené ježdění a souhru koně a jezdce. Máme několik všestranných, spolehlivých koní, na kterých vozíme i postižené děti a začátečníky. Přitom tyto koníky udržujeme v kondici tělesné i duševní tím, ze na nich jezdíme sami. Naším cílem jsou spokojení koníci, kteří mají zajištěny základní životní potřeby (tzn. kvalitní krmivo, prostor, stádo, dobrou péči, čerstvý vzduch) a zároveň spokojení jezdci, kteří možná právě poznali, co to znamená radost z kontaktu s přírodou.

Ostatní aktivity

V létě možnost plavení koní
v zimě (od listopadu do března) nabízíme cenově výhodné zimní permanentky
pro pokročilejší jezdce nabízíme možnost pronájmu poníků a možnost samostatného ježdění (pouze pro jezdce, kteří u nás už nějaký čas jezdí, známe jejich jezdecké schopnosti, chování ke koni i k životnímu prostředí)

Jsme schopni Vás nebo Vaše dítě naučit zacházet s koňmi a jezdit pro radost. Ukážeme vám přírodu v okolí našich stájí a možná na chvíli zapomenete na své každodenní starosti. Ale nepřipravíme Vás na špičkové westernové ani jiné soutěže. Taková příprava totiž většinou představuje pro koně značnou jednostrannou zátěž, což by v kombinaci se začátečníkem v sedle mohlo napáchat na našich čtyřnohých svěřencích dlouhodobé škody.